در این مطلب به معرفی چند کتاب آزمونی که در رابطه با درس آیین دادرسی کیفری وجود دارد خواهیم پرداخت. همانطور که می‌دانید درس آیین دارسی کیفری نص محور است به عبارتی شما حتی با صرف خواندن و تسلط کامل قانون آیین دادرسی کیفری می توانید درصد مناسبی در این درس کسب نمایید.

اما از آنجایی که طراحان سؤال های آزمون های حقوقی به مرور زمان سعی می کنند در طرح سوالات نوآوری های جدید خلق نمایند یا اینکه به سمت سوالات مفهومی متمایل شوند بهتر است که کتاب هایی که سبک و شیوه نگارش آن ها به صورت آزمونی می باشد نیز مورد مطالعه داوطلبان قرار گیرد.

کتاب آزمونی آیین دادرسی کیفری یا کتاب های مرجع آیین دادرسی کیفری

سؤال خیلی از داوطلبان این است که برای مطالعه درس آیین دادرسی کیفری به سراغ کتاب های کمک آموزشی برویم یا کتاب های مرجع؟ در پاسخ به این سؤال به شما چند نکته در رابطه با تفاوت هایی که بین کتب آیین دادرسی کیفری کمک آموزشی و مرجع وجود دارد خواهین پرداخت و شما می توانید بر این اساس تصمیم مناسب را اتخاذ نمایید.

در کتاب های کمک آموزشی نویسندگان سعی می کنند که مطالب به صورت آزمونی و نکته محور تدوین شود به نحوی که خواننده در حین مطالعه نکات آزمونی هر مبحث را بیشتر مورد توجه قرار دهد. همچنین کتاب های کمک آموزشی نسبت به کتاب های مرجع معمولا از حجم کمتری برخوردار هستند.

همانطور که می‌دانید یک داوطلب آزمونی می باید برای شرکت در آزمون مورد نظر چندین درس دیگر را نیز مورد مطالعه قرار دهد به همین خاطر یکی از فاکتور های مهم برای او زمان است و مطالعه چندین جلد کتاب برای فردی که از فرصت و زمان کمی برخوردار است دشوار و زمان گیر است. به همین خاطر در کتاب های کمک آموزشی سعی شده است از بیان مطالب غیر آزمونی مانند تاریخچه و غیر خودداری شود.

هر چند که کتاب های کمک آموزشی برای آزمون های حقوقی مفید می باشند ولی نکته را باید دانست که فردی که میخواهد در حقوق حرفی برای گفتن داشته باشد یا اینکه در شغل و مهارت حقوقی خود تخصص داشته باشد می باید کتاب های مرجع را مورد مطالعه قرار دهد زیرا که این کتب حقوقی از نظر علمی سطح بالایی دارند.

بهترین کتاب آزمونی آیین دادرسی کیفری کدام است

سؤال بعضی از داوطلبان شاید این باشد که بهترین کتاب آزمونی آیین دادرسی کیفری کدام است؟ در پاسخ به این سؤال هرگز نمی توان کتاب خاصی را برای به عنوان بهترین کتاب آزمونی آیین دادرسی کیفری معرفی کرد. همانطور که می‌دانید هر ساله کتاب های جدیدی در رابطه با دروس رشته حقوق منتشر می شود و این امر می تواند بر روی برتری کتب حقوقی دیگر تاثیر گذار باشد.

شاید کتاب های حقوقی زیادی در قبل وجود داشتند که با آمدن کتاب ها با نگارش های متفاوت و جدید آن ها از یاد رفته باشند. بنابراین نمی توان یک کتاب خاص را بر همیشه به عنوان بهترین کتاب معرفی کرد.

همچنین همانطور که می‌دانید نمی توان یک کتاب خاص را برای همه داوطلبان با هر نوع سطح علمی و پایه تحصیلی پیشنهاد کرد. گاها مشاهده شده است کتابی که برای فردی بسیار نتیجه بخش بوده است برای دیگری اینطور نبوده است. علت این است که هر کس باید اساس سطح علمی کتابی را که متناسب با آن است و می تواند با آن به خوبی ارتباط برقرار کند را اتنخاب نماید.

معرفی کتاب آزمونی آیین دادرسی کیفری

در ادامه به معرفی چند نمونه کتاب هایی که می توان برای آزمون های حقوقی در درس آیین دادرسی کیفری نیز استفاده کرد خواهیم پرداخت. هر چند که کتاب های زیادی در این رابطه وجود دارد. و شما می توانید کتاب هایی که در این زمینه وجود دارند را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا بعد از بررسی به این لیست اضافه شود.

شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری

کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری یکی از کتاب های آزمونی و کمک آموزشی برای درس آیین دادرسی کیفری است که توسط آقای احمد غفوری تالیف شده است. این کتاب به علت جنبه آزمونی و شیوه بیان ساده و قابل فهم آن مورد استقبال برخی از داوطلبان قرار گرفته است که در ادامه به بررسی و معرفی اجمالی آن خواهیم پرداخت.

بررسی ویژگی و اوصاف کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری

  • از آنجایی که نویسنده کتاب متن قانون آیین دادرسی کیفری را نیز در متن کتاب آورده است، همزمان با مطالعه این کتاب، قانون خوانی نیز صورت می گیرد.
  • پرهیز از زیاده گویی و مباحث غیر آزمونی از دیگر ویژگی های مثبت این کتاب است. نویسنده سعی کرده است به بیان مطالبی که جنبه آزمونی دارد، بپردازد.
  • حجم کم کتاب نسبت به کتاب های مرجع و چندی جلدی از دیگر ویژگی های مثبت این کتاب حقوقی است. همانطور که می‌دانید زمان یکی از فاکتور های مهم برای مطالعه است و از آنجایی که داوطلبان می باید چندین درس دیگر را نیز مطالعه نمایند حجم این کتاب مطلوب است.
  • بعد از آوردن متن هر ماده قانون آیین دادرسی کیفری نویسنده به نکات مربوط به آن ماده پرداخته و همچنین در برخی موارد به قوانین مرتبط با آن ماده را نیز اشاره کرده است.
  • در کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری شیوه بیان مطالب ساده و قابل فهم است که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • ترتیب و چیدمان مطالب بر اساس ترتیب قانون آیین دادرسی کیفری است هر چند برای کسب اطلاع بیشتر در این موضوع  می توانید مقدمه نویسنده را نیز مطالعه نمایید.
  • بولد (درشت کردن) لغاتی که از نظر نویسنده از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است.

شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری

شرح جامع آیین دادرسی کیفری دکتر بهزاد ستاری

یکی دیگر  از کتاب هایی که در رابطه با درس آیین دادرسی کیفری وجود دارد کتاب است تحت عنوان شرح جامع آیین دادرسی کیفری که می توان گفت نسبت به کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری جناب احمد غفوری جدید تالیف است و شاید هنوز بین داوطلبان شناخته شده نباشد.

از آنجایی که تیم حقوقی لاچی همیشه سعی کرده است با آخرین تغییر و تحولات کتب حقوقی بروز باشد تصمیم گرفتیم به مطالعه و بررسی این کتاب نیز بپردازیم. در ادامه به معرفی و بررسی اجمالی این کتاب آزمونی آیین دادرسی کیفری نیز خواهیم پرداخت. با لاچی همراه باشید.

بررسی ویژگی های کتاب شرح جامع آیین دادرسی کیفری دکتر بهزاد ستاری

  • ترسیم و استفاده از نمودار های جالب برای درک بهتر مطالب و ایجاد یک ساختار ذهنی برای جلوگیری از فراموشی مطالب.
  • استفاده از تصاویر برای قابل فهم کردن مطالب مربوطه است تا خواننده بتواند با مطالب بهتر ارتباط برقرار نماید.
  • اشاره به آیین نامه ها، آرای وحدت رویه و قوانین خاص مربوطه در مطالب به صلاحدید نویسنده.

 

کتاب نکته ها در قانون آیین دادرسی کیفری دکتر علی خالقی

دکتر علی خالقی یکی از اساتید شناخته شده در رشته حقوق و الخصوص در درس آیین دادرسی کیفری است که شاید برخی از شما نیز ایشان را بشناسید. در زمینه آیین دادرسی کیفری کتابی تالیف کرده اند تحت عنوان نکته ها در قانون آیین دادرسی کیفری که دارای یک جلد اسن و حتما دقت نمایید که این کتاب را با اثر دیگر ایشان که کتابی دو جلدی می باشد اشتباه نگیرید.

در کتاب نکته ها در قانون آیین دادرسی کیفری دکتر علی خالقی مطالب به صورت نکته محور و می توان گفت آزمونی تدوین شده است. در این کتاب نویسنده مطالب بر اساس چیدمان قانون آیین دادرسی کیفری است بدین نحو که ابتدا نص قانون آیین دادرسی کیفری در متن کتاب آورده و سپس به نکات آن پرداخته شده است.

با مطالعه این کتاب خواننده همزمان به نکات مربوط به مواد پی خواهد و هم اقدام به قانون خوانی خواهد کرد که با توجه به اینکه در درس آیین دادرسی کیفری درسی مباحث شکلی است قانون از جایگاه و اهمیت بالایی در مطالعه این درس برخوردار است.

مقایسه کتاب های آزمونی آیین دادرسی کیفری در یگ نگاه

همانطور گه بیان کردیم هر داوطلب می باید بر اساس سطح علمی و پایه تحصیلی خود کتاب متناسب را که می تواند با آن به خوبی ارتباط برقرار نماید  انتخاب نماید. تمامی کتاب های معرفی شده در این مطلب در نظر ما ارزشمند و از تمامی جنبه ها از سطح برخوردار می باشند.

بهترین کتاب آزمونی آیین دادرسی کیفریدر ادامه برای اینکه تمامی ویژگی های کتاب های یادشده فوق را بتوانید به صورت خلاصه و به نوعی در یک نگاه مشاهده نمایید جدولی تهیه کرده ایم که هر کتاب را بر اساس ویژگی های آن مورد بررسی اجمالی قرار داده است.

ویژگی ها کتاب

شرح جامع آیین دادرسی کیفری دکتر بهزاد ستاری

نکته ها در قانون آیین دادرسی کیفری دکتر علی خالقی

شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری

آزمونی محور
استفاده از نمودار درختی
اشاره به برخی آرایه وحدت رویه
اشاره به شماره مواد
نکته محور
طبقه‌بندی کردن مطالب در فهرست

نوع قطع وزیری رقعی

وزیری

بهترین کتاب آیین دادرسی کیفری از نظر داوطلبان

از آنجایی که ما تمام سعی خود را می کنیم مطالب بر اساس دیدگاه و تجربیات داوطلبان آزمون های حقوقی نگاشته و تدوین شود. از شما درخواست داریم کتاب های آیین دادرسی کیفری که برای مطالعه در آزمون های حقوقی از جمله آزمون وکالت و غیره استفاده کرده اید، تجربیات و دیدگاه های خود را در رابطه با مطالعه آن کتاب با ما به اشتراک بگذارید.

بعد از بررسی دیدگاه و تجربیات شما در صورت نتیجه مطلوب ارزیابی معرفی و بررسی آن کتاب به این لیست اضافه خواهد شد. البته حتما توجه نمایید که کتاب معرفی شده حتما کمک آموزشی و آزمونی باشد زیرا که این مطلب صرفا مربوط به کتاب های آیین دادرسی کیفری آزمونی و کمک آموزشی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − شش =