درس حقوق جزا یکی از مهمترین دروس حقوقی ای است که از آن در اکثر آزمون های حقوقی سوال طرح می شود و ضرایب بالایی را به تناسب نوع آزمون به خود اختصاص می دهد.کتاب های زیادی در رابطه یا آموزش حقوق جزا عمومی و جزا اختصاصی نوشته شده است از جمله کتاب هایی که جنبه کمک آموزشی و آزمونی دارند. در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی چند نمونه از کتاب های آزمونی که در رابطه با درس حقوق جزا تالیف شده است بپردازیم. با لاچی همراه باشید.

کتاب کمک آموزشی یا مرجع برای درس حقوق جزا عمومی و اختصاصی

سوال عده ای از داوطلبان این است که بهتر است کتاب برای درس حقوق جرا در آزمون های حقوقی از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنیم یا کتاب های مرجع و رفرنس ؟ در پاسخ به این سوال نمی توان پاسخ قطعی داد ولی همانطور که می‌دانید کتاب های مرجع و رفرنس نسبت به کتاب های کمک آموزشی از حجم مطالب بیشتری برخوردار هستند.

علت حجم بالای مطالب در کتاب مرجع و رفرنس آن است که در این نوع کتاب های به بیان مطالب حقوقی که جنبه غیر آزمونی نیز دارند پرداخته شده است ولی در کتاب های کمک آموزشی معمولا نویسنده سعی می کند به بیان مطالبی بپردازد که جنبه آزمونی داشته و از مطالب حقوقی ای که جنبه غیر آزمونی دارد پرهیز کند.

همانطور که می‌دانید در آزمون های حقوقی داوطلب می باید چندین درس دیگر را نیز مطالعه نماید و از آن جایی که تعداد دروس بالا است ممکن است فردی که می خواهد در یک بازه زمانی کوتاه برای شرکت در آزمون حقوق مدنظر خود آماده شود به علت حجم بالای مطالب و گاها چند جلد بودن کتاب های مرجع و رفرنس به مشکل کمبود زمان کافی مواجه شود.

اما در کتاب های کمک آموزشی از آن جایی که مطالب تا در حد امکان خلاصه و یا از مطالب غیر آزمونی مانند تاریخچه پرهیز شده است می تواند یکی از گزینه های مناسب باشد البته این نکته را باید در نظر بگیرید از قصد دارید در رشته حقوق و شغل حقوقی خود به حرفه ای فعالیت کنید و به نوعی حرفی برای گفتن داشته باشید حتما توصیه می شود کتاب مرجع و رفرنس را مطالعه نمایید زیرا که از نظر علمی سطح بالایی دارند و مبنا اکثر کتاب های کمک آموزشی نیز از آن ها گرته برداری شده است.

در ادامه به معرفی چند نمونه از کتاب هایی که در رابطه با درس حقوق جزا عمومی و اختصاصی تالیف شده است خواهیم پرداخت. این کتاب ها از نظر ما دارای مرتبه و سطحی یکسانی می باشند و شما می باید بر اساس سطح پایه تحصیلی و علمی خودتان کتابی که به راحتی با آن می توانید ارتباط برقرار نمایید را با تحقیق هر چه بیشتر نسبت به آن انتتخاب نمایید.

بهترین کتاب آزمونی حقوق جزا عمومی و اختصاصی کدام است

سوال خیلی از داوطلبان آزمون های حقوقی این است که بهترین کتاب برای درس حقوق جزا در آزمون های حقوقی مانند وکالت و یا غیر کدام است؟ به نظر ما نمی توان یک کتاب خاص را به عنوان بهترین کتاب در رابطه با درس حقوق جزا معرفی کرد. همانطور که می‌دانید هر ساله کتاب های جدیدی منتشر می شود که همین موضوع باعث می شود نظر خوانندگان در رابطه با کتاب ها به صورت متداوم دچار تغییر و تحول شود.

نکته دیگر این است که نمی توان برای همه داوطلبان یک کتاب را معرفی کرد زیرا پایه سطح علمی و پایه تحصیلی داوطلبان نسبت به هم متفاوت است. بنابراین داوطلبی که پایه تحصیلی ضعیفی دارد و حتی با مبانی ابتدایی یک درس آشنایی ندارد مطالعه کتابی که سطح مطالب آن پیچیده‌تر است برای آن دشوار و زمان بر است.

بنابراین دنبال بهترین کتاب حقوق جزا نباشید دنبال کتابی باشید که بهترین بازدهی و یادگیری را برای شما دارد و شما می توانید با مطالب آن به راحتی ارتباط برقرار کنید.در ادامه جهت آشنایی بیشتر به معرفی چندین نمونه کتاب کمک آموزشی حقوق در رابطه با درس حقوق جزا که تالیف شده است خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.بهترین کتاب حقوق جزا آزمونی

معرفی و بررسی شرح آزمونی حقوق جزا احمد غفوری

شاید بتونیم بگیم که این کتاب در طول مدتی که منتشر شده که نسبتا مورد استقبال بعضی از داوطلبان آزمون های حقوقی قرار گرفته . که البته میتواند دلایلی هم داشته باشه که در ادامه مطالب یک معرفی اجمالی از کتاب حقوق جزای آقای غفوری خواهیم داست. با لاچی همراه باشید.

کتاب شرح آزمونی قانون مجازات اسلامی احمد غفوری

یکی از ویژگی های خوب این کتاب کم حجم بودن مطالب کتاب است به طوری که برای خواننده کار رو بسیار راحت کرده است به همین علت افرادی که زمان کافی برای خواندن کتاب های رفرنس و یا مرجع رو ندارند معمولا تمایل دارن به سمت کتاب های جمع جور بروند که کار براشون راحت تر باشد!

نکته مثبت دیگر این کتاب که برای ما جالب بود این است که نویسنده متن قانون مجازات رو هم داخل کتاب آورده است به این صورت که ابتدا به ساکن ماده قانونی آورده شده داخل کتاب بعدش امده به شرح و توضیح نکات مرتبط به همون ماده قانونی رو هم گفته که این خودش هم باعث میشه خواننده همزمان هم متن قانون رو مطالعه کنه و هم به نکات اون ماده پی ببره ، وقتی داشتیم بخشی از کتاب رو مطالعه میکردم متوجه شدیم که نویسنده امده به ارتباط هایی که بین مواد قانونی وجود داره رو هم اشاره کرده.

همانطور که اسم کتاب هم مشخص است (شرح آزمونی قانون مجازات اسلامی) این کتاب جنبه آزمونی دارد و در  آزمون های حقوقی می توند مورد استفاده قرار گیرد. و با توجه به اینکه مطالب تا حد امکان به صورت قابل فهم ارائه شده است خواننده دچار سردرگمی نمی شود.

به هر حال اگر بخوایم یک نتیجه گیری کلی کنیم سعی کنید کتابی رو تهیه کنید که می توانید با مطالب آن به خوبی ارتباط برقرار کنید که برای پیدا کردن همچین کتابی هم باید به خوبی تحقیق و پرس وجو کنید 🙂 گر شما راجع به ویژگی این کتاب نظر و یا دیدگاهی دارید میتونید با ما به اشتراک بذارید مطمئنم نظرات شما میتونه برای دیگران هم مفید باشه!

کتاب دوره پیشرفته حقوق جزا عمومی و اختصاصی دکتر بهداد کامفر

دومین کتابی که قصد بررسی اجمالی آن را داریم کتابی است تحت عنوان دوره پیشرفته حقوق جزا عمومی و اختصاصی که توسط دکتر بهداد کامفر تالیف شده است. مطالعه این کتاب نیز برای درس حقوق جزا می تواند مفید باشد. در این کتاب نکاتی که در رابطه با مواد قانون مجازات اسلامی وجود دارد توسط نویسنده بیان شده است. 
در این کتاب ابتدا به بیان ماده پرداخته شده است و سپس به بیان نکته هایی که در آن ماده قانونی وجود دارد پرداخته شده است.برای آشنایی بیشتر با این کتاب می توانید نمونه ای از یک صفحه آن را مشاهده نمایید همچنین با مراجعه به لینک زیر اطلاعات بیشتری در رابطه با آن کسب نمایید.

کتاب شرح جامع حقوق جزای عمومی و اختصاصی دکتر بهزاد ستاری

سومین کتاب کمک آموزشی و آزمونی برای حقوق جزا عمومی و حقوق جزا اختصاصی دو جلد کتاب با عناوین شرح جامع حقوق جزا عمومی و شرح جامع حقوق جزا اختصاصی است که توسط دکتر بهزاد ستاری تالیف شده است.همانطور که بیان کردیم این کتاب دارای دو جلد است و ناشر آن انتشارات ارشد می باشد. در ادامه به بررسی و معرفی اجمالی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت.

همانطور که بیان کردیم این کتاب دارای دو جلد می باشد و می توان گفت نسبتا از کتاب جدید الانتشار در زمینه حقوق جزا می باشد و از آن جایی که بعد از مطالعه آن نحوه نگارش آن برای ما جالب بود تصمیم گرفتیم معرفی اجمالی و کوتاهی نسبت به آن داشته باشیم. در آن سعی شده است مطالب به صورت آزمونی و نکته محور تدوین شود.

زمانی که شروع به تورق این کتاب می نمایید با مشاهده جداول و نمودار هایی که برای آسان سازی درک و فهم مطالب رسم شده است متوجه این موضوع خواهید شد. نویسنده تمام سعی خود را کرده است کتابی نکته محور و آزمونی ارائه دهد و زمانی که شما این کتاب را مطالعه می کنید متوجه این موضوع خواهید شد.

در این کتاب عبارت هایی که از نظر نویسنده اهمیت بیشتری داشته است بولد شده و زیر آن ها خط کشیده شده است تا داوطلب توجه بیشتری به آن مطالب داشته باشد. استفاده از مثال هایی برای درک بهتر مطالب موجب یادگیری خواننده به صورت کاربردی شده است.همچنین به متن مواد قانون مجازات اسلامی در کتاب اساره شده است و ارتباط آن با موضوعات دیگر از نظر نویسنده بیان شده است.

کتاب شرح جامع حقوق جزای عمومی و اختصاصی دکتر بهزاد ستاری

فرجام سخن

در این مطلب سعی کردیم چند نمونه از کتاب هایی که در رابطه با درس حقوق جزا تالیف شده است را معرفی کردیم. اگر شما تجربه مطالعه کتاب های معرفی شده را دارید می توانید نظرات و تجربیات خودتان را نسبت به کتاب های معرفی شده در بخش نظرات همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + هشت =