صرف خواندن یک کتاب آموزشی برای تسلط به یک درس کافی نیست. در این مطلب قصد داریم به معرفی چند نمونه کتاب تست حقوق جزا و هر کدوم رو مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم تا شما با کتاب تست های حقوق جزا آشنا شوید. با لاچی همراه باشید.

درس حقوق جزا یکی از دروس مهم و رتبه ساز برای اکثر آزمون های حقوقی است. همانطور که می‌دانید در آزمون های حقوقی همچون آزمون وکالت، آزمون قضاوت و حتی آزمون های ارشد و دکتری از این درس سؤال طرح می شود و معمولا ضرایب بالایی را به خود اختصصاص می دهد.

تست زنی یکی از مهم ترین اصول مطالعه آزمونی است که باعث می شود داوطلبان با شیوه و سبک سوالات آزمونی آشنا شوند و آنچه را که آموخته اند مورد ارزیابی قرار دهند. بنابراین تست زنی یک امر اجتناب ناپذیر برای کسب نمره بالا در هر نوع آزمونی است.

ویژگی های یک کتاب تست خوب حقوق جزا چیست

در ادامه مطلب سعی خواهیم کرد چند نمونه از برخی اوصاف و ویژگی هایی که هر کتاب تست حقوق جزا بهتر است در خود داشته باشد را بیان نماییم. بنابراین سعی کنید کتاب تست حقوق جزایی را تهیه کنید که ویژگی های ذکر شده در موراد زیر را همراه خود داشته باشد تا بتوانید با مطالعه آن بهترین نتیجه را کسب نمایید.

وجود سوالات طرح شده در آزمون های حقوقی سنوات گذشته مانند آزمون های وکالت، قضاوت،ارشد،دکتری و سردفتری.

سوالات تالیفی نیز می تواند شما را با نحو طرح مباحثی که تا به حال از آن ها سوالی در آزمون های سنوات گذشته طرح نشده است آشنا نماید.

یکی از مهم ترین ویژگی ها یک کتاب تست حقوق جزا بروز بودن آن بر اساس آخرین تغییرات قانون مجازات اسلامی و همچنین الحاق آخرین سوالات آزمون های حقوقی سنوات گذشته است.

طبقه‌بندی بودن سوالات می تواند در وقت و زمان داوطلب کمک بسیار نمایید به نحوری که داوطلب می تواند بر اساس مباحث مورد مطالعه خود بر اساس طبقه‌بندی اقدام به حل تست های مربوط به آن موضوع نماید.

بهترین کتاب تست حقوق جزا کدام است

متأسفانه سؤال خیلی از داوطلبان شاید این موضوع باشد که بهترین کتاب تست حقوق جزا کدام است. در رابطه با این موضوع باید بدانید که هرگز دنبال بهترین نباشد. سعی نمایید کتابی را که با آت می توانید به خوبی ارتباط برقرار می کنید انتخاب کنید و آن را با دقت هر چه تمام تر مطالعه نمایید.

بسیار مشاهده شده است کتاب های حقوقی بین داوطلبان بسیار محبوب است ولی فرد دیگر نمی تواند با آن کتاب به خوبی ارتباط برقرار نماید. بنابراین صرفا بر اساس گفته های دیگران کتابی را انتخاب نکنید. همیشه سعی کنید چند صفحه از آن کتاب را بخوانید و سپس تصمیم نهایی را بگیرید.

همچنین لازم به ذکر است در هر بازه زمانی امکان دارد تعداد محدودی از کتب حقوقی در بورس باشند و سپس کتاب های جدیدالانتشار حقوقی دیگری جای آن بگیرد. بنابراین سعی نمایید کتابی را انتخاب کنید که متناسب با سطح علمی و پایه تحصیلی شما باشد.

کتاب تست حقوق جزا احمد غوری

یکی از کتاب های تست حقوق جزا که شاید بین بعضی داوطلبان شناخته شده است کتابی است تحت عنوان مجموعه سوالات چهارگزینه ای حقوق جزای عمومی و اختصاصی این کتاب توسط جناب احمد غفوری تالیف شده است و ناشر آن نیز آریاداد می باشد. این کتاب تست حقوق جزا دارای یک جلد است که در ادامه مطلب به معرفی و بررسی ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

موضوعات و مباحث موجود در این کتاب به صورت طبقه‌بندی شده است به نحوی که داوطلب می تواند بدون اتلاف وقت مباحث مورد نظر خود را پیدا کرده و اقدام به حل تست ها نماید.

رو به رو هر تست این موضوع قید شده است که از آن تست در کدام آزمون و در چه سالی سؤال طرح شده است به نوعی که خواننده می تواند با سبک و سطح سوالات آزمون های حقوقی آشنا شود.

در این کتاب مجموعه از سوالات چهار گزینه ای آزمون های حقوقی سنوات گذشته مانند آزمون وکالت، آزمون قضاوت و غیر آمده است همچنین نویسنده اقدام طرح سوالات تالیفی نیز کرده است.

وجود پاسخ تشریحی و اشاره به مستندات و مواد قانونی از دیگر ویژگی های کتاب تست آیین دادرسی کیفری احمد غفوری می باشد.

کتاب تست حقوق جزا شادی عظیم زاده

از دیگر کتاب های تست حقوق جزا کتابی است تحت عنوان مجموعه پرسش های حقوق جزا که دو جلدی است یک جلد از آن مربوط به حقوق جزا عمومی و جلد دیگر آن مربوط به حقوق جزا اختصاصی است. این کتاب تست حقوق جزا دو جلدی توسط شادی عظیم زاده تالیف و ناشر آن دوراندیشان است.

در ادامه به بررسی و معرفی اجمالی این کتاب تست حقوق جزا خواهیم پرداخت و برخی از ویژگی های آن را بیان خواهیم کرد. همچنین برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این کتاب تست می توانید به لینک گذاشته شده مراجعه نمایید.

قبل از شروع هر مبحث در این کتاب مواد قانونی مرتبط به آن مبحث از قوانین مختلف گردآوری شده است که این موضوع باعث می شود از پراکنده خوانی و مراجعه به کتاب های دیگر تا حدودی شما را بی نیاز نماید.

از دیگر اوصاف کتاب مذکور بیان نکات مهم و توضیحی و بیان آرای وحدت رویه و نظریه های مشورتی مرتبط است.

بیان و آموزش مطالب به صورت استفاده از نمودار و الگوهای تصویری توأمان با بیان نکات مربوطه است.

گردآوری پرسش های چهار گزینه ای آزمون های حقوقی سنوات گذشته با توجه به صلاحدید نویسنده.

بهترین کتاب تست از نظر داوطلبان آزمون های حقوقی

بهترین کتاب تست حقوق جزا

هر چند که سعی کردیم چند نمونه کتاب تست برای درس حقوق جزا معرفی کنیم اما این کافی نیست. قصد داریم به صورت نظر سنجی از شما بهترین کتاب تستی که برای درس حقوق جزا مطالعه کردید را به معرفی کنید. سعی کنید نظرات و تجربیات خودتان را در رابطه با آن کتاب در بخش نظرات همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + نوزده =