حقوق اساسی به تازگی یکی از دروس مشترک بین دو آرمون وکالت مرکز وکلا قوه قضائیه و آزمون وکالت کانون وکلا (اسکودا) شده است. از آنجایی که این درس نسبت به دروس دیگه از حجم مطالب کمتری برخوردار است می توان درصد بالایی در آن کسب نمود و بر روی نمره نهایی شما تاثیر گذار باشد.

در این مطلب قصد داریم چند نمونه از کتاب های آزمونی که در رابطه با قانون اساسی تالیف شده است را مورد بررسی و اجمالی قرار دهیم هر چند که در این رابطه کتاب های زیادی وجود دارد و می توانید در رابطه با دیگر کتب حقوقی در رابطه با حقوق اساسی تحقیق و پژوهش نمایید.

بهترین کتاب حقوق اساسی برای آزمون وکالت کدام است

سؤال خیلی از داوطلبان آزمون وکالت این است که بهترین کتاب برای حقوق اساس چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید بدانید که منبع اول و اصلی شما قانون اساسی است و با صرف مطالعه دقیق و تسلط به قانون اساسی می توان درصد خوبی برای این درس در آزمون های حقوقی کسب کرد.

کتاب های کمک آموزشی زیادی برای حقوق اساسی وجود دارد که سعی کردن مطالب قانون اساسی را به وسیله رسم نمودار و یا جداول ساده‌سازی نمایند تا فهم مطالب و به مراحل یادگیری به آسان ترین نحو ممکن صورت گیرد.

همچنین لازم به ذکر است هر ساله کتاب های حقوقی زیادی منتشر می شود که این موضوع باعث می شود دیدگاه خوانندگان نسبت به کتب حقوقی دیگر عوض شود. بنابراین نمی توان یک کتاب خاص را به عنوان به بهترین کتاب حقوقی معرفی کرد زیرا با انتشار کتب حقوقی جدید این احتمال وجود دارد جایگاه کتب حقوقی دیگر دچار تغییر و تحول شود.

آموزش حقوق اساسی و آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بهزاد رئیسی نافچی و نظارت دکتر محمدمهدی توکلی

یکی از کتاب هایی که نسبتا به تازگی منتشر شده است کتابی است تحت عنوان آموزش حقوق اساسی و آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که توسط بهزاد رئیسی نافچی تالیف و ناشر آن نیز انتشارات مکتوب آخر است و همچنین این کتاب با نظارت دکتر محمدمهدی توکلی به چاپ رسیده است.

در ادامه به بررسی و معرفی این کتاب به صورت اجمالی خواهیم پرداخت تا با ویژگی های این کتاب حقوق اساسی بیشتر آشنا شوید. همچنین سعی شده است نمونه تصاویر کتاب نیز اضافه شود تا به نحو بهتری با کتب آشنایی پیدا نمایید. با لاچی همراه باشید.

  • استفاده از نمودار برای ساده‌سازی اصول موجود در قانون اساسی یکی از ویژگی های شکلی این کتاب که باعث تسهیل یادگیری در مطالب شده است.بهترین کتاب حقوق اساسی آزمون وکالت
  • همچنین بعد از هر اصل قانون اساسی نکات مهمی که در رابطه با آن اصل وجود دارد را مورد بررسی قرار داده است که این موضوع می تواند از جهت آزمونی بسیار حائز اهمیت باشد.
  • در پایان هر فصل این کتاب نویسنده سوالات چهار گزینه ای مربوط به آن فصل را نیز ضمیمه کرده است که باعث می شود شما با نحوه و سبک سوالات آزمونی آن فصل نیز آشنا شوید.
  • اشاره به نظریات شورای نگهبانی از دیگر اوصاف این کتاب حقوقی اساسی است که نویسنده نیز به آن پرداخته است.
  • پرسش و پاسخ در حین اموزش برای درک بهتر و ایجاد چالش ذهنی برای یادگیری کاربردی مطالب از دیگر اوصاف کتاب مذبور است.کتاب حقوق اساسی بهزاد رئیسی نافچی
  • مطالعه این کتاب می تواند برای درس حقوق اساسی در آزمون هایی همچون آزمون وکالت مرکز وکلا قوه قضائیه مفید واقع شود.

 بهترین کتاب حقوق اساسی از نظر داوطلبان آزمون وکالت کدام است

همانطور که مشاهده می کنید در این مطلب صرفا یه یک کتاب آزمونی برای حقوق اساسی اشاره کردیم. قصد داریم انتخاب کتاب های حقوقی اساسی بعدی رو بر عهده شما داوطلبان آزمون های حقوقی بذاریم. پس در بخش نظرات همین صفحه نظرات خودتون رو در مورد موارد زیر با به اشتراک بذارید.

  • به نظر شما کتاب دوم آزمونی برای درس حقوق اساسی در آزمون وکالت کدام است؟
  • آیا می توان صرفا با قانون خوانی اصول قانون اساسی درصد بالایی کسب کرد ؟
  • در کدام کتاب حقوق اساسی اصول را به صورت نموداری و یا جدولی توضیح داده است ؟
  • آیا این مطالب برای شما مفید بود 🙂 ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =